Anna Kaim – certyfikowana przez Fumiko Takatsu instruktorka Face Yoga Method, od kilkunastu lat prawnik i doradca podatkowy. Z wielkim entuzjazmem fotografuje, szczególnie koty i ludzi.

Więcej o tym czym jest Face Yoga Method dowiesz się TU.

Jak to się zaczęło?

Była jesień 2016, wrześniowe słońce pozwalało jeszcze łapać ostatnie chwile lata . Czytam e-booka Piotra Milewskiego „Dzienniki Japońskie” i zaczynam interesować się tym, jak wygląda życie ludzi w Japonii. Przeglądam blogi mieszkających tam Polaków. Na jednym z nich pojawia się informacja o Fumiko Takatsu i Face Yoga Method. Ze zdziwieniem odkrywam, że istnieją metody pracy z twarzą zupełnie nieinwazyjne, które spowalniają a nawet odwracają już zaistniałe procesy starzenia. Geny, siła grawitacji, stres, emocje, mimika twarzy, nawyki, to wszystko ma wpływ nie tylko na to jak szybko, ale również w jaki sposób się starzejemy. Pomysł odwrócenia oraz spowolnienia tego procesu poprzez ćwiczenia mięśni twarzy wykonywane kilkanaście minut dziennie wydał mi się dziwny, jednak na tyle intrygujący, że postanowiłam spróbować i sprawdzić, jak to działa. Byłam zaskoczona. Pierwsze rezultaty pojawiły się po kilku tygodniach i pogłębiały z czasem. Twarz jest zdecydowanie bardziej zrelaksowana, poprawiła się kondycja cery, owal twarzy, zmniejszyły cienie pod oczami:

Praca z własną twarzą, na której „zapisują” się dominujące emocje, często otwiera przestrzeń do zmian również na poziome emocjonalnym zupełnie przy okazji, bez nadmiaru słów. U mnie pojawiło się więcej radości, przestrzeni, kreatywności, energii życiowej. Motto Fumiko „CHANGE YOUR FACE CHANGE YOUR LIFE” bardzo dobrze oddaje doświadczenia wielu osób korzystających z Face Yoga Method. Po kilku miesiącach stosowania Face Yoga Method, doświadczania zmian u siebie, byłam zachwycona tą metodą. Wtedy okazało się, że Fumiko po raz pierwszy ogłasza nabór na certyfikację instruktorów poza Japonią, a ja chciałam poznać tę metodę bardziej szczegółowo. Coraz więcej osób w moim otoczeniu zaczęło zauważać zmiany, pytać co robię i gdzie mogliby się tego nauczyć. Tak powstał Face Yoga Express, a ja zostałam pierwszą w Polsce certyfikowaną przez Fumiko Takatsu instruktorką Face Yoga Method.

Jeśli Ty również chcesz sprawdzić, w jaki sposób ta metoda może zadziałać u Ciebie, zapraszam na warsztaty.

Jeśli masz pytania skontaktuj się ze mną z przyjemnością na nie odpowiem.

Pozdrawiam serdecznie