Czym jest Face Yoga Method?

Face Yoga Method to joga twarzy metodą Fumiko Takatsu. Joga twarzy to połączenie napinania i rozluźniania mięśni twarzy z odpowiednią postawą ciała, oddechem i świadomą ekspresją twarzy. Jest to naturalny sposób na promienny, młodszy wygląd.  Na twarzy i szyi znajduje się ponad 50 mięśni. Dzięki jodze twarzy nauczysz się, jak używać wielu z nich świadomie, aby nie tylko odwracać i spowalniać procesy starzenia, ale również wpływać na to, jaki wyraz przybierze Twoja twarz z upływem czasu.

Wykonywanie odpowiednio dobranych dla Ciebie pozycji (często zabawnych przerysowanych min) zaleca się 2-3 razy dziennie w krótkich kilkuminutowych sekwencjach. Dla uzyskania lepszych rezultatów możesz niektóre ćwiczenia wykonywać dodatkowo w trakcie dnia np. podczas jazdy samochodem, gotowania, innych codziennych czynności. Zawsze masz jakąś minę, możesz więc świadomie przyjąć taką, która jednocześnie będzie działała na Twoją korzyść.

Co możesz zyskać praktykując jogę twarzy według Face Yoga Method:

 • redukcję zmarszczek
 • zwiększenie elastyczności skóry
 • poprawę owalu twarzy
 • uniesienie policzków
 • redukcję drugiego podbródka
 • promienne spojrzenie (większe oczy, podniesione powieki)
 • poprawę kolorytu skóry
 • naturalny uśmiech

Poza tym większość osób praktykujących jogę twarzy metodą Fumiko Takatsu odczuwa pozytywne zmiany na poziomie mentalnym:

 • redukcję napięcia/stresu
 • pojawienie się uważności (lekkość w przebywaniu tu i teraz)
 • poprawę własnej samooceny
 • zwiększenie ilości energii życiowej

Dla kogo jest Face Yoga Method?

Jogę twarzy można stosować w każdym wieku.

Jeśli oczekujesz natychmiastowych rezultatów, to nie jest to metoda dla Ciebie.

Joga twarzy nie zmienia kształtu czy położenia kości. Może natomiast poprzez zmianę sposobu uśmiechania się zredukować tzw. uśmiech dziąsłowy.

Jeśli zauważasz, że Twoja twarz traci owal, pogłebiają się bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki na czole czy wokół oczu, szukasz alternatywy dla inwazyjnych zabiegów i jesteś gotowa poczekać na rezultaty, to serdecznie Cię zapraszam do stosowania ćwiczeń mięśni twarzy. Najlepsze rezultaty osiąga się przy jednoczesnym rozpoznaniu oraz zmianie niekorzystnych nawyków.

Tą metodę będziesz miała zawsze przy sobie. Masz dowolność, co do tego kiedy, gdzie i ile czasu przeznaczysz na własną praktykę. Strój nie ma znaczenia, możesz praktykować w piżamie, jak również w sukni wieczorowej, nie potrzebujesz maty ani specjalnych narzędzi. Masz pełną kontrolę nad wykonywanymi ćwiczeniami.

Czy ćwiczenia mięśni twarzy nie powodują zmarszczek?

Nie, jeśli pozycje wykonywane są prawidłowo.

Istotny jest właściwy dobór pozycji do tematu, z którym chcesz pracować, np. inne pozycje będą właściwe jeśli chcesz zmniejszyć policzki, a inne jeśli je uwypuklić. Celem Face Yoga Method jest poprawa kondycji mięśni twarzy i szyi.

Zawsze słuchaj własnego ciała i bądź dla siebie delikatna.

Czy Face Yoga Method można łączyć z zabiegami medycyny estetycznej?

Proponuję skonsultować to z Twoim lekarzem. Na przykład, w przypadku zabiegów z użyciem toksyny botulinowej możesz mieć problem z wykonywaniem niektórych ćwiczeń mięśni twarzy ze względu na czasowe, miejscowe unieruchomienie mięśni.

Po jakim czasie możesz oczekiwać rezultatów stosowania jogi twarzy według Face Yoga Method

Jest to bardzo indywidualne i zależy od wielu czynników takich jak wiek, sposób odżywiania, palenie lub nie papierosów, postarzające nawyki.

Większość osób stosujących jogę twarzy zauważa pierwsze rezultaty po kilku tygodniach praktyki.

Najtrudniej jest utrzymać motywację do codziennego wykonywania ćwiczeń właśnie do momentu pojawienia się pierwszych rezultatów, później motywacja rośnie i praktykujący zaczynają traktować jogę twarzy jak mycie zębów czy kąpiel. Poza tym, jest coś niezwykłego w pracy z własną twarzą, co powoduje u wielu osób pogłębienie dobrych relacji ze sobą a tym samym z innymi ludźmi.

Przykładowe zdjęcia osób praktykujących Face Yoga Method

Zdjęcia zostały udostępnione do publikacji przez zespół Face Yoga Method.

Anne-Marie, 56 lat, rezultat po 8 tygodniach przy wykonywaniu odpowiednio dobranych ćwiczeń mięśni twarzy 5 razy dziennie.

Yoshiko odkryła jogę twarzy w wieku 37 lat (Before). Rezultat po 5 latach stosowania jogi twarzy (After). W wieku 42 lat dokonała pomiaru elastyczności skóry na Tokyo University of Technology. Badanie wskazało elastyczność skóry na poziome osoby w wieku 29 lat.

Karen, rezultat uzyskany po 12 tygodniach stosowania ćwiczeń mięśni twarzy dedykowanych do poprawy symetrii twarzy.

Jak mogę pomóc?

W zależności od czasu, jaki chcesz przeznaczyć na naukę jogi twarzy i obszaru, jaki chcesz zmienić, mogę skonfigurować indywidualny zestaw ćwiczeń dla Ciebie i przeszkolić Cię w jego prawdłowym wykonywaniu. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego rezultatu. W trakcie kursów porozmawiamy również o Twoich nawykach, tak abyś miała świadomość, co możesz zmienić i uzyskać maksymalną korzyść ze stosowania jogi twarzy. Face Yoga Method jest metodą małych kroków, które powtarzane codziennie mogą przyczynić się do dużych zmian. Testowane na mnie.

Sprawdź szczegóły dotyczące moich warsztatów TU.